BISERICA GRECO CATOLICĂ SFÂNTA TREIME DIN NEGREȘTI-OAȘ Biserica Greco-Catolică Sfânta Treime din Negrești Oaș sărbătorește 30 de ani de activitate a Surorilor Sfântului Iosif al Apariției

De-a lungul acestor decenii, surorile au fost ghizi spirituali pentru numeroase generații de tineri și copii, care au învățat despre Credință, Speranță și Iubire prin cursurile de cateheză. În plus, ele au pregătit sute de tineri pentru Prima Împărtășanie solemnă, ajutându-i să-l cunoască și să-l iubească pe Dumnezeu în mod special, în persoana Euharistiei. The post BISERICA GRECO CATOLICĂ SFÂNTA TREIME DIN NEGREȘTI-OAȘ Biserica Greco-Catolică Sfânta Treime din Negrești Oaș sărbătorește 30 de ani de activitate a Surorilor Sfântului Iosif al Apariției first appeared on Informaţia Zilei.


Citește articolul complet pe Informatia Zilei

Alte știri din Informatia Zilei