Vânătorii de Munte au arborat tricolorul pe Vârful Moldoveanu (Din Judet)

       O echipă de militari din cadrul Batalionului 22 Vânători de Munte „Cireşoaia” din Sfântu Gheorghe a arborat, pentru al 20-lea an consecutiv, tricolorul românesc pe cel mai înalt vârf din ţară, Moldoveanu (2544 m) din Masivul Făgăraş.     „Anul acesta este unul aniversar atât pentru istoria Vânătorilor de Munte (pentru că mâine se vor sărbătorii 100 de ani de la înfiinţare - 3 noiembrie 1916), cât şi pentru tradiţia...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau