Trei milioane de români muncesc în străinătate (Social)

Trei milioane și jumătate de români lucrează în străinătate în momentul de față, o mare parte dintre ei fiind români care nu își găsesc un loc de muncă la ei acasă. Diaspora trimite anual în ţară 1,5 miliarde de euro.   Mulți tineri aleg să plece în străinătate, după terminarea studiilor în țară. Epuizați să se confrunte cu sistemul care nu le oferă suficiente oportunități, aceștia ajung...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau