Semnarea contractelor cu asociațiile de proprietari, pentru furnizarea agentului termic, a fost suspendată (Social)

Noul Serviciu Public de Termoficare nu mai încheie, momentan, contracte cu asociațiile de proprietari, pentru furnizarea agentului termic. Anunțul a fost făcut de viceprimarul Mihai Costel, care spune că procedura de semnare a contractelor va fi reluată abia după ce Protecția Consumatorului va emite un punct de vedere cu privire la semnarea acestor contracte. Vă reamintim că, săptămâna aceasta, comisarii de la Protecția Consumatorului au efectuat mai multe controale la Primăria Brașov și au constatat că aceste contracte au fost semnate, fără ca serivicul să...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau