Numararea voturilor în secții filmată! (Politica)

    Ministerul Afacerilor Interne a publicat, un Proiect de Hotărâre de Guvern prin care urmează să modifice legislaţia privind organizarea alegerilor astfel ca toate activităţile din secţiile de votare, după închiderea urnelor, să fie filmate. Sarcina realizării înregistrărilor revine operatorului de calculator din fiecare secţie de votare. Terminalele informatice necesare înregistrării video-audio a procedurilor sunt asigurate de Serviciul de Telecomunicaţii Speciale (STS), potrivit proiectului.


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau