Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă primeşte, sâmbătă, Drapelul de Luptă (Eveniment)

Braşovenii şi turiştii sunt aşteptaţi, sâmbătă, de la ora 11.00, în faţa Primăriei la un ceremonial militar şi religios şi la o paradă cu forţe şi mijloace specifice, prilejuite de primirea Drapelului de Luptă de către Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă “ Ţara Bârsei” al judeţului Braşov.   Potrivit purtătorului de cuvânt al ISU Braşov, căpitanul Ciprian Sfreja, drapelul de luptă are un regim cu totul special – pentru că este simbolul onoarei, vitejiei şi gloriei militare.  ...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau