Cupa Davis: România va întâlni Belarus (Sport)

Echipa de Cupa Davis a României va întâlni Belarus în primul tur al Grupei I, zona Europa/Africa, s-a stabili, joi, la tragerea la sorţi care a avut loc la Londra.   Confruntarea se va desfășura în perioada 3-5 februarie 2017, iar dacă vor trece de Belarus tricolorii vor întâlni Austria în al doilea tur.   Anul acesta România a fost învinsă de Spania cu 4-1 la Cluj-Napoca, în al doilea tur al Grupei I. Belarus a promovat în Grupa I valorică după ce a dispus cu 4-1 de...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau