Câţi bani a încasat primăria Braşov de pe urma teraselor (Social)

Primăria Braşov a încasat peste 600 de mii de lei de la cei care au ocupat domeniul public. Mai exact, în această vară au funcţionat 65 de terase în zona istorică a Braşovului, ne informează ziuarul Bună Ziua Braşov. Cele mai multe terase au fost amplasate pe Str. Republicii şi Piaţa Sfatului, precum şi în alte zone populate. Conform sursei menţionate, sezonul de funcţionare a teraselor este de pe 1 aprilie până pe 30 septembrie, perioadă în care se plătesc abonamente lunare de ocupare a domeniului public. Totuşi, comercianţii mai pot...


Citește articolul complet pe Brasovul tau

Alte știri din Brasovul tau