Ministrul Muncii, Dragoș Pâslaru, a precizat că salariile funcționarilor publici nu vor putea crește până anul viitor. Reacția lui Pâslaru vine după ce peste 30.000 de angajați din primării și Consilii Județene au declanșat greva și amenință că vor intra în grevă generală de săptămâna viitoare.
Veste proastă pentru salariații de la Primăria Botoșani: NU cresc salariile
- de Botosaneanul
- 2016/07/12 00:00
Alte știri din Botosaneanul
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
- de Botosaneanul
- 2016/07/11 00:00
