Un cioban de la o stână de lângă Bistrița a primit o amendă record pentru că nu și-a îngrijit câinii

Un cioban a primit o amendă record, după  ce nu a avut grijă de câinii care îl ajutau la stână. Amenda încasată ajunge la 12.000 de lei. Polițiștii din cadrul Poliției Animalelor, polițiștii locali și medicii veterinari din cadrul DSVSA au luat la puricat stânele de lângă Bistrița, pentru a vedea cum își îngrijesc ciobanii […] The post Un cioban de la o stână de lângă Bistrița a primit o amendă record pentru că nu și-a îngrijit câinii appeared first on Bistrițeanul.ro.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul