Garda de Mediu: „Este un real pericol poluarea din lacul Colibița! Verificăm amănunțit proprietarii de construcții din zona lacului”

Garda de Mediu este cu ochii pe Colibița, susținând că poluarea din lac este „un real pericol”. Comisarii Gărzii de Mediu vor verifica, alături de Instituția Prefectului toate construcțiile ridicat la Marea de la Munte și modul cum acestea gestionează deșeurile și apele uzate. O delegație a Gărzii Naționale de Mediu a fost prezentă zilele […] The post Garda de Mediu: „Este un real pericol poluarea din lacul Colibița! Verificăm amănunțit proprietarii de construcții din zona lacului” appeared first on Bistrițeanul.ro.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul