Asociația Mocănița Transilvaniei a organizat sâmbătă o clacă la ștrec, în gara din Teaca, dedicată restaurării mocăniței. Voluntarii s-au ocupat de împrospătarea aspectului depoului și curățarea lonjeroanelor locomotivei, fiind răsplătiți cu un ceaun delicios. Ediția a 5-a a Semimaratonului Mocăniței ar fi trebuit să aibă loc sâmbătă, 11 octombrie, însă organizatorii au anunțat că au […] The post FOTO – De la semimaraton la clacă în gara din Teaca: Voluntarii au restaurat depoul și locomotiva mocăniței appeared first on Bistriteanul - Afla primul.
FOTO – De la semimaraton la clacă în gara din Teaca: Voluntarii au restaurat depoul și locomotiva mocăniței
- de Bistriteanul
- 2025/10/13 08:31
