Val de căldură în Dâmbovița, astăzi, 3 iulie , temperaturi resimțite de peste 37°C

Atenție, caniculă! Joi, 3 iulie, județul Dâmbovița se va afla sub incidența unui cod galben de temperaturi ridicate, cu maxime care pot depăși 35°C la umbră, iar temperaturile resimțite vor urca spre 37–38°C, în special în zonele joase și urbane.  Specialiștii atrag atenția că disconfortul termic va fi accentuat, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge și depăși pragul critic de 80.  Recomandări pentru populație […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita