Atenție, caniculă! Joi, 3 iulie, județul Dâmbovița se va afla sub incidența unui cod galben de temperaturi ridicate, cu maxime care pot depăși 35°C la umbră, iar temperaturile resimțite vor urca spre 37–38°C, în special în zonele joase și urbane. Specialiștii atrag atenția că disconfortul termic va fi accentuat, iar indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge și depăși pragul critic de 80. Recomandări pentru populație […]
Val de căldură în Dâmbovița, astăzi, 3 iulie , temperaturi resimțite de peste 37°C
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/03 03:20
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/03 03:15
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/03 03:13
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/03 03:12
