Pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un autoturism în comuna Bucșani, satul Racoviță. La fața locului s-a deplasat Detașamentul de Pompieri Târgoviște, care a intervenit cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă, precum și cu o autospecială SMURD. Incendiul s-a manifestat la compartimentul motor al autoturismului. Din […] Articolul Un autoturism a luat foc în comuna Bucșani a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
