Sancțiuni mai dure pentru cei care nu își plătesc taxele locale, șoferii rămân fără permis 

Guvernul României propune un pachet legislativ cu măsuri ferme, menit să întărească disciplina fiscală la nivel local și să asigure o mai mare echitate între contribuabili. Oficialii susțin că aceste măsuri vin în sprijinul comunităților care își doresc servicii publice de calitate, dar care sunt afectate de gradul scăzut de colectare a taxelor și impozitelor. […] Articolul Sancțiuni mai dure pentru cei care nu își plătesc taxele locale, șoferii rămân fără permis  a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita