Pompierii dâmbovițeni, în alertă din cauza incendiilor de vegetație uscată

Mai multe intervenții în județ, pe fondul caniculei și al neglijenței Echipajele ISU „Basarab I” Dâmbovița au intervenit pentru stingerea mai multor incendii de vegetație uscată în județ, cauzate, în principal, de temperaturile ridicate și de folosirea focului deschis în spații deschise. Cazaci – Pompierii de la Târgoviște au stins un incendiu care a afectat aproximativ […] Articolul  Pompierii dâmbovițeni, în alertă din cauza incendiilor de vegetație uscată a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita