Polițiștii dâmbovițeni au aplicat amenzi de peste 730.000 de lei în urma unor controale pe linia deșeurilor și substanțelor periculoase

Polițiștii dâmbovițeni, împreună cu reprezentanți ai Gărzii Naționale de Mediu, au desfășurat o amplă acțiune de control în localitățile Crevedia, Ciocănești și Cornești, vizând respectarea legislației în domeniul gestionării deșeurilor și al substanțelor periculoase. Acțiunea a fost organizată de Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, Serviciul Ordine Publică și Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase […] Articolul Polițiștii dâmbovițeni au aplicat amenzi de peste 730.000 de lei în urma unor controale pe linia deșeurilor și substanțelor periculoase a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita