Polițiștii dâmbovițeni, împreună cu reprezentanți ai Gărzii Naționale de Mediu, au desfășurat o amplă acțiune de control în localitățile Crevedia, Ciocănești și Cornești, vizând respectarea legislației în domeniul gestionării deșeurilor și al substanțelor periculoase. Acțiunea a fost organizată de Serviciul de Investigare a Criminalității Economice, Serviciul Ordine Publică și Serviciul Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase […] Articolul Polițiștii dâmbovițeni au aplicat amenzi de peste 730.000 de lei în urma unor controale pe linia deșeurilor și substanțelor periculoase a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
Polițiștii dâmbovițeni au aplicat amenzi de peste 730.000 de lei în urma unor controale pe linia deșeurilor și substanțelor periculoase
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/24 03:13
