În perioada 7-10 iulie 2025 echipajul Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” a reprezentat județul nostru la cea de-a XI-a ediție a Competiției Naționale de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor Medical Calificat, desfășurată la Timișoara. Salvatorii dâmbovițeni au concurat în probe cu scenarii inspirate din intervenții reale, menite să evidențieze competențele echipajelor. Scopul […] Articolul Lotul ISU Dâmbovița a participat la Competiția Națională de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor Medical Calificat a apărut prima dată pe Ziarul Dâmboviţa.
Lotul ISU Dâmbovița a participat la Competiția Națională de Descarcerare și Acordare a Primului Ajutor Medical Calificat
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/15 03:16
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/15 03:11
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/15 03:10
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/15 03:08
- de Ziar de Dambovita
- 2025/07/15 03:06
