Lecții de siguranță pentru cei mici, în cadrul programului „Vacanță la bibliotecă”

Copiii din Grupa 1 a programului educativ și recreativ „Vacanță la bibliotecă” au participat, zilele trecute, la o activitate specială desfășurată în cadrul Muzeului Național al Poliției Române, sub titlul sugestiv „Copii, dar responsabili!”. Evenimentul a fost organizat în parteneriat cu Biroul Siguranță Școlară din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Dâmbovița, în cadrul campaniei de prevenire „Dorințe îndeplinite la vârste potrivite”. Pe parcursul întâlnirii, cei […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita