În cadrul unei acțiuni naționale desfășurate sub sloganul „Zero toleranță pentru neregulile alimentare”, Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA) a derulat o amplă campanie de verificare, având ca scop principal protejarea sănătății publice și prevenirea fraudelor alimentare. Inițiate de Dr. Alexandru Bociu, președintele ANSVSA, controalele s-au desfășurat simultan în mai multe județe – București, Dâmbovița, Olt, Ialomița și Teleorman […]
DSVSA Dâmbovița a sancționat dur neregulile din domeniul alimentar
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/18 03:18
Alte știri din Ziar de Dambovita
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/17 03:32
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/17 03:31
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/17 03:29
- de Ziar de Dambovita
- 2025/06/17 03:28
