DSVSA Dâmbovița a sancționat dur neregulile din domeniul alimentar

În cadrul unei acțiuni naționale desfășurate sub sloganul „Zero toleranță pentru neregulile alimentare”, Autoritatea Națională Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVSA) a derulat o amplă campanie de verificare, având ca scop principal protejarea sănătății publice și prevenirea fraudelor alimentare. Inițiate de Dr. Alexandru Bociu, președintele ANSVSA, controalele s-au desfășurat simultan în mai multe județe – București, Dâmbovița, Olt, Ialomița și Teleorman […]


Citește articolul complet pe Ziar de Dambovita

Alte știri din Ziar de Dambovita