Palatul Apelor, din Timişoara, inaugurat după o restaurare de șapte ani

Palatul Apelor, din Piața Maria, a fost inaugurat după ce clădirea s-a aflat în șantier timp de mai mult de șapte ani. La inaugurare a fost prezent şi ministrul Apelor și Pădurilor.   Lucrările de reabilitare la Palatul Apelor, clădire amplasată în Piaţa Maria, din Timişoara, au presupus două etape: reabilitarea acoperişului şi realizarea de lucrări interioare şi redarea funcţionalităţii acestuia. Lucrările, în valoare de aproximativ 2.630.000 de euro, au fost executate, pe parcursul a mai mult de şapte ani, de firma Tehnodomus, anunţă Radio Timişoara. La inaugurare a fost prezent, alături de autorităţi judeţene şi locale, şi ministrul Apelor și... The post Palatul Apelor, din Timişoara, inaugurat după o restaurare de șapte ani first appeared on TIMPOLIS | Stiri News Ziar Timisoara.


Citește articolul complet pe Timpolis

Alte știri din Timpolis