Oricât de frumoasă ar fi o biserică... Credința învinge canicula: mii de oameni îngrămădiți la sfințirea cu mitropolit – VIDEO & GALERIE FOTO

Duminică, de dimineață și până la amiază, centrul orașului s-a mutat în zona industrială, undeva între depozitul Castilio și șoseaua de centură. Acolo, timp de mai bine de patru ore, câteva mii de oameni au înfruntat căldura lunii lui cuptor pentru a asista la Sfânta Liturghie.


Citește articolul complet pe Botosaneanul

Alte știri din Botosaneanul