Trei pacienţi operaţi în diferite secții au făcut infecţii nosocomiale şi au murit în luna iunie, după mai multe zile de spitalizare. Tragediile s-au produs deşi oamenii ajunseseră în spital cu afecţiuni care nu le puneau viaţa în pericol, iar operaţiile prin care trecuseră au fost considerate reuşite.
Operație reușită, dar... cu trei pacienti MORȚI : Acuzații grave la medicii dintr-un spital
- de Botosaneanul
- 2016/07/07 00:00
