Mai multe cazuri de focare de infecții nosocomiale au fost depistate la Spitalul Județean Mavromati din Botoșani. Cele mai multe îmbolnăviri s-au înregistrat în rând nou-născuților și a persoanelor în vârstă, potrivit unui raport întocmit de reprezentanții unității medicale.
Infecțiile, ucigașul tăcut din spitale: Focar depistat la un bebeluș, după 22 de zile de spitalizare!
- de Botosaneanul
- 2016/06/15 00:00
