Primarul Gabriel Lazany a anunțat, la emisiunea Bistrițeanul LIVE, extinderea la trei benzi a unor segmente din DN 17. Elementul central al acestui proiect este introducerea unei benzi reversibile. Mai exact, banda a doua se va folosi pe direcția de mers unde este traficul mai intens. „Pe partea de transport, suntem într-un proiect de parteneriat […] The post Trei benzi pe DN 17 și bandă reversibilă pentru fluidizarea traficului din Bistrița! Cum se va circula: appeared first on Bistrițeanul.ro.
Trei benzi pe DN 17 și bandă reversibilă pentru fluidizarea traficului din Bistrița! Cum se va circula:
- de Bistriteanul
- 2025/10/25 06:00
