Premieră medicală la Spitalul Județean – unei femei i s-a reconstruit sânul, printr-o tehnică folosită pentru prima dată la Bistrița

Ieri, chiar de Ziua Internațională a Medicilor, a avut loc o premieră medicală la Spitalul Clinic Județean de Urgență Bistrița, unde a fost realizată prima reconstrucție de sân cu lambou liber transferat DIEP – un pas uriaș pentru dezvoltarea chirurgiei plastice reconstructive. Vestea a fost dată de președintele Consiliului Județean Radu Moldovan, chiar ieri, de […] The post Premieră medicală la Spitalul Județean – unei femei i s-a reconstruit sânul, printr-o tehnică folosită pentru prima dată la Bistrița appeared first on Bistriteanul - Afla primul.


Citește articolul complet pe Bistriteanul

Alte știri din Bistriteanul