Anamaria Bodea a trăit aproape douăzeci de ani ca într-un glob de cristal. Într-o relație toxică. Nu a avut voie să viseze, să gândească, să-și dorească mai mult. „Nicio femeie nu merită să treacă prin ce am trecut eu. Nu mi-a fost deloc ușor să iau totul de la 0, în România... N-am avut nimic pregătit. Am aterizat la Bistrița fără serviciu, fără casă, fără masă. Visul meu a fost să termin liceul întrerupt în adolescență. Și l-am terminat. Iar acum, sunt și studentă la Facultatea de Psiho-Pedagogie din Năsăud!” The post Impresionantă lecție de curaj și credință, la 41 de ani: Anamaria Bodea din Năsăud și-a învins frica, s-a desprins dintr-o relație toxică și a început să picteze. „Refugiul și terapia mea” appeared first on Bistrițeanul.ro.
Impresionantă lecție de curaj și credință, la 41 de ani: Anamaria Bodea din Năsăud și-a învins frica, s-a desprins dintr-o relație toxică și a început să picteze. „Refugiul și terapia mea”
- de Bistriteanul
- 2025/10/27 07:19
Alte știri din Bistriteanul
- de Bistriteanul
- 2025/10/27 06:45
- de Bistriteanul
- 2025/10/27 05:46
- de Bistriteanul
- 2025/10/26 13:23
- de Bistriteanul
- 2025/10/26 11:52
