Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea. Îl aștept pe premierul desemnat la sediul nostru până la 20:00

Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea. Îl aștept pe premierul desemnat la sediul nostru până la 20:00

Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veștea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit și a adăugat că îl așteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menționând că cei din AUR sunt dispuși să contribuie la un efort de consens, de reconciliere.


Citește articolul complet pe Arad Online

Alte știri din Arad Online