Președintele AUR, George Simion, a declarat luni că Guvernul Veștea nu va avea voturile partidului său la învestirea din plenul reunit și a adăugat că îl așteaptă pe premierul desemnat la sediul AUR, până la ora 20:00, menționând că cei din AUR sunt dispuși să contribuie la un efort de consens, de reconciliere.
Simion anunță că AUR nu votează Guvernul Veștea. Îl aștept pe premierul desemnat la sediul nostru până la 20:00
- de Arad Online
- 2026/06/22 12:08
Alte știri din Arad Online
- de Arad Online
- 2026/06/22 11:09
- de Arad Online
- 2026/06/22 11:05
- de Arad Online
- 2026/06/22 10:50
- de Arad Online
- 2026/06/22 09:39
- de Arad Online
- 2026/06/22 09:27
- de Arad Online
- 2026/06/22 09:17
- de Arad Online
- 2026/06/22 08:55
