Peste 2.000 de oameni au ieșit în Piața Victoriei; scandări împotriva președintelui Nicușor Dan

Peste 2.000 de oameni au ieșit în Piața Victoriei; scandări împotriva președintelui Nicușor Dan

Peste 2.000 de oameni au participat, vineri, la un protest în Piața Victoriei, organizat de mai multe organizații civice, în contextul a trei decizii ale Justiției luate joi, toate fiind considerate de inițiatorii protestului ca fiind împotriva actorilor politici care îl susțin pe președintele PNL, premierul interimar Ilie Bolojan.


Citește articolul complet pe Arad Online

Alte știri din Arad Online