Cât costă să slăbeşti cu un nutriţionist

Adaugat la data de: 08.02.2010

     Acesta ar putea fi portretul robot al celor 60% dintre clienţii resturantului Diet Center, primul din Bucureşti, deschis anul trecut, în octombrie, în cartierul Aviaţiei. Vizibil e restaurantul, dar în spatele conceptului, care a reprezentat o investiţie de 800.000 de euro, există şi un centru de nutriţie, care are clienţii săi. ..

Alte stiri din ziarul Gandul

» Anunţ anti-şpagă pe uşa Ministerului Sănătăţii: Interzis accesul cu pachete, genţi, sacoşe conţinând "atenţii"

În sediul Ministerui Sănătăţii au fost afişate anunţuri care atenţionează că accesul în clădire cu pachete, genţi, sacoşe sau alte colete conţinând "atenţii" pentru funcţionarii publici ai instituţiei este interzis. Anunţul este semnat de secretarul general al MS, Gheorghe Sârb.

» Departamentul de Stat al SUA: puţine progrese în 30 de cazuri de politicieni certaţi pentru corupţie

România este o „democraţie constituţională”, dar care nu este ocolită de unele deficienţe serioase – astfel s-ar putea sintetiza opinia Departamentului de Stat (DoS) despre ţara noastră, potrivit raportului anual privind situaţia drepturilor omului în lume în 2009.

» ULTIMA ORĂ: Procurorii au început o anchetă în cazul Ramona Cîciu. "Munceam până a doua zi dimineaţă". Până unde mergi pentru un job. Povestea tinerei care a intrat în comă

Ramona Cîciu e în comă pro­fundă şi este ajutată de apa­rate să supravieţuiască. Tocmai a fost operată pentru că din cauza lipsei oxigenării, creierul începuse să se umfle. Ea a ajuns marţi la Spitalul Universitar, în stare critică, după ce s-a prăbuşit la locul de muncă. Procurorii Parchetului Judecătoriei sectorului 6 din Bucureşti s-au autosesizat în acest caz.

» Atac de tip pishing prin folosirea numelui Bancpost. Băncile atenţionează clienţii să nu furnizeze date personale în urma primirii acestui tip de mesaje. Vezi aici ce link trebuie evitat

Un nou atac de tip phishing (metodă ce presupune solicitarea de date cu caracter personal) a fost lansat în ultimele zile în sistemul bancar, ţinta fiind clienţii Bancpost.

» Băsescu nu acceptă titlul de membru de onoare al Academiei Oamenilor de Ştiinţă din România. Iliescu: "A procedat foarte corect"

Preşedintele Traian Băsescu nu acceptă titlul de "academician de onoare" care i-a fost conferit, joi, de către Academia Oamenilor de Ştiinţă din România (AOSR), se arată într-un comunicat la Palatului Cotroceni.

» Ameninţare cu bombă la Spitalul Universitar de Urgenţă din Bucureşti

Un bărbat a anunţat, vineri, prin apel la 112, că la Spitalul Universitar de Urgenţă din Bucureşti ar exista un colet suspect ce ar putea conţine o bombă, un echipaj de specialişti pirotehnicieni făcând verificări la unitatea sanitară.

» Băsescu nu acceptă titlul de membru de onoare al Academiei Oamenilor de Ştiinţă din România

Preşedintele Traian Băsescu nu acceptă titlul de "academician de onoare" care i-a fost conferit, joi, de către Academia Oamenilor de Ştiinţă din România (AOSR), se arată într-un comunicat la Palatului Cotroceni.

» Atac de tip phishing prin folosirea numelui Bancpost. Băncile atenţionează clienţii să nu furnizeze date personale în urma primirii acestui tip de mesaje. Vezi aici ce link trebuie evitat

Un nou atac de tip phishing (metodă ce presupune solicitarea de date cu caracter personal) a fost lansat în ultimele zile în sistemul bancar, ţinta fiind clienţii Bancpost.

» Sindicaliştii au aruncat cu bulgări după Emil Boc. Premierul venise în mijlocul protestatarilor ca să le spună ce va face Guvernul pentru ca România să nu ajungă în situaţia Greciei

Premierul Emil Boc a coborât, vineri dimineaţă, în Piaţa Victoriei, în mijlocul celor aproximativ 200 de sindicalişti ai Confederaţiei “Cartel Alfa” care pichetează sediul Guvernului, în semn de protest faţă de Legea salarizării unitare şi Legea pensiilor.

» Atac de tip phishing prin folosirea numelui Bancpost. Băncile atenţionează clienții să nu furnizeze date personale în urma primirii acestui tip de mesaje. Vezi aici ce link trebuie evitat

Un nou atac de tip phishing (metodă ce presupune solicitarea de date cu caracter personal) a fost lansat în ultimele zile în sistemul bancar, ţinta fiind clienţii Bancpost.

» "MUNCEAM PÂNĂ A DOUA ZI DIMINEAŢĂ". PÂNĂ UNDE MERGI PENTRU UN JOB. POVESTEA TINEREI CARE A INTRAT ÎN COMĂ

Ramona Cîciu e în comă pro­fundă şi este ajutată de apa­rate să supravieţuiască. Tocmai a fost operată pentru că din cauza lipsei oxigenării, creierul începuse să se umfle. Ea a ajuns marţi la Spitalul Universitar, în stare critică, după ce s-a prăbuşit la locul de muncă.

» Puiu Popoviciu a vândut IKEA Băneasa pentru 30 milioane euro

Cel care a adus IKEA pe piaţa românească, omul de afaceri Puiu Popoviciu, a vândut către grupul suedez cu acelaşi nume operaţiunile companiei din România.

» Adrian Năstase, reales preşedinte al Consiliului Naţional al PSD

Adrian Năstase a fost reales, joi seară, preşedinte al Consiliului Naţional al PSD, obţinând 407 voturi, în timp ce contracandidatul său, Gheorghe Nechita, a obţinut 219 voturi, potrivit rezultatelor oficiale. Năstase va coordona cele 31 de departamente aprobate, joi dimineaţă, de Comitetul Executiv Naţional.

» Magistraţii nu pot judeca dosarul fugii lui Omar Hayssam pentru că probele sunt secrete

Curtea de Apel Oradea are o mare problemă în soluţionarea dosarului privind fuga din România a sirianului Omar Hayssam. Şi aceasta din două motive: în dosar există probe secrete chiar şi pentru judecători iar Omar Hayssam nu a fost localizat.

» Prima Casă 2 debutează cu primele restanţe la Prima Casă 1

Abia ce s-a lansat “Prima Casă 2”, că au şi apărut primele cazuri de persoane care, pentru că nu au mai putut să-şi plătească ratele la creditele din “Prima Casă 1”, riscă să fie executate de stat.

» Cum va arăta noua maşină pe care Ford o va produce la Craiova

Uzina Ford de la Craiova va produce, începând din a doua jumătate a acestui an un nou model de clasă mică, botezat B-Max.

» Meciul dintre Năstase şi Nichita a fost câştigat de Iliescu

Adrian Năstase s-a confruntat, ieri, cu Gheorghe Nicihita pentru funcţia de preşedinte al Consiliului Naţional PSD, forul partidului care coordonează „ministerele” din umbră ale partidului.

» Sârbu, Oprea şi Diaconescu - preşedinţii independenţi au partidul cu scut şi acvilă cu cruce în cioc

Senatorul Câmpanu ne-a declarat că strângerea de semnături este în plin proces. „Avem cam 8.000, dar, potrivit legii, sunt necesare 25.000 de semnături din minimum 18 judeţe”.

» România urcă în topul miliardarilor lumii. Averile miliardarilor autohtoni se ridică la 4,3 miliarde de dolari. Ioan Niculae este "new-entry" în Forbes

Dinu Patriciu, Ioan Niculae şi Ion Ţiriac sunt cei trei miliardari români din clasamentul celor mai bogaţi oameni din lume, realizat de publicaţia americană Forbes. Într-un singur an, averea bogaţilor României a crescut cu 139% în topul mondial.

» Elena Udrea susţine modificarea Legii urbanismului, dar nu îşi asumă proiectul de Ordonanţă publicat în presă: „Nu există categoric la noi în minister un astfel de act”

Ministrul Turismului şi Dezvoltării Regionale, Elena Udrea, a declarat, joi, că intenţionează să modifice Legea urbanismului în acest an, astfel încât procedura de avizare a construcţiilor să devină mai simplă, dar a precizat că nu există încă niciun proiect de ordonanţă pe această temă, relatează Mediafax.

» Preşedintele, făcut academician. Cum a devenit Băsescu coleg cu Iliescu şi Cristoiu. „Sunt mândru că suntem colegi”, spune Cristoiu. Iliescu: „Aşa a fost primit şi Ceauşescu”

Aflat într-o vizită oficială în Ţara Soarelui Răsare, preşedintele Traian Băsescu a primit, ieri, o veste bună de la Bucureşti: a devenit membru de onoare al Academiei Oamenilor de Ştiinţă din România (AOSR).

» Director al operatorului de turism TUI: “În ceea ce priveşte dezvoltarea turistică, România este cu 7-8 ani în urma Bulgariei"

România este cu 7-8 ani în urma Bulgariei în ceea ce priveşte dezvoltarea turistică şi nu atrage investitori străini, a declarat Detlev Hohne, directorul turoperatorului german TUI pentru Maroc, România şi Bulgaria, citat de Mediafax.

» Elena Udrea susţine modificarea Legii urbanismului dar nu îşi asumă proiectul de Ordonanţă publicat în presă: „Nu există categoric la noi în minister un astfel de act”

Ministrul Turismului şi Dezvoltării Regionale, Elena Udrea, a declarat, joi, că intenţionează să modifice Legea urbanismului în acest an, astfel încât procedura de avizare a construcţiilor să devină mai simplă, dar a precizat că nu există încă niciun proiect de ordonanţă pe această temă, relatează Mediafax.

» Ministrul Cseke Attila: scumpire a medicamentelor de „maxim 6,5%” în acest an şi „mercurial” pentru spitale de la 1 aprilie

O creştere „nesemnificativă” a preţurilor la medicamente în acest an , un „mercurial” la nivel naţional al preţurilor la tratamentele din spitale, de la 1 aprilie viitor, şi o reducere „încă în curs de evaluare” a numărului de paturi din spitale – acestea au fost principalele „veşti bune din Sănătate” pe care ministrul Cseke Attila a ţinut să le bifeze.

» Gardienii de la Penitenciarul Rahova găsesc în fiecare dimineaţă 10-12 telefoane mobile aruncate peste gard. Cămătarii, Cordunenii şi Cocalarii îşi conduc afacerile din închisoare

7.250 de telefoane mobile au fost descoperite, în 2009, în posesia deţinuţilor din România. Doar 2.700 dintre acestea au fost depistate de gardieni la controalele de la intrarea în închisori, a informat directorul Administraţiei Naţionale a Penitenciarelor(ANP), Ioan Băla, în cadrul prezentării bilanţului de activitate al instituţiei.

» Regii asfaltului intră în subteran pentru că la suprafaţă nu mai sunt bani. Ce spun Căşuneanu şi Beşciu, intraţi în cursa de 277 mil. euro pentru metrou

Cum bugetul Companiei Naţionale de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR) este sărac, "regii asfaltului" de la Pa&Co, Euroconstruct, Delta ACM şi Apolodor încearcă să obţină contracte de construcţie la metrou.

» Fiscul, amendat dacă bate la uşa firmelor mai des de o dată la doi ani

Guvernul dă, în sfârşit, o veste bună firmelor care mai sunt deschise, în ciuda crizei sau a forfetarului: inspectorii instituţiilor de stat nu vor mai avea voie să controleze când vor ei pe cine vor ei.

» Averile miliardarilor români din topul american numără 4,3 miliarde de dolari. Ioan Niculae este "new-entry" în Forbes

Dinu Patriciu, Ioan Niculae şi Ion Ţiriac sunt cei trei miliardari români din clasamentul celor mai bogaţi oameni din lume, realizat de publicaţia americană Forbes. Într-un singur an, averea bogaţilor României a crescut cu 139% în topul mondial.

» Chile: Cutremur cu magnitudinea de 7,2. O nouă alertă de tsunami

Un cutremur puternic a fost resimţit joi dimineaţă în mai multe oraşe din centrul statului Chile, între care şi în capitala Santiago şi oraşul de coastă Valparaiso.

» Ioan Niculae intră în topul Forbes al celor mai bogaţi oameni ai lumii

Trei oameni de afaceri români, Dinu Patriciu, Ioan Niculae şi Ion Ţiriac, figurează în ediţia din acest an a topului Forbes al celor mai bogaţi oameni, dat publicităţii joi dimineaţă, spre deosebire de anul trecut, când numai Patriciu ocupa o poziţie în acest clasament.